Jdi na obsah Jdi na menu

Lekce jízdy na koni

 Výuka jízdy na koni u začínajících jezdců

Začínajícím jezdcům se věnujeme individuálně. Učíme je s koněm zacházet, sedlat a uzdit. Následně na koně nasedat, nacvičujeme správný sed a vedení koně.

Oproti některým jiným jízdárnám nám jde především o to, aby jste se skutečně naučili zacházet s koněm a dobře jej ovládali, protože jedině tak se budete v sedle cítit příjemně bez strachu a koník pod Vámi bude spokojený. Proto je nezbytné, aby se začínající jezdci nejprve seznámí s koněm tak, že se naučí koně vodit, čistit, sedlat, a uzdit. Pak přejdeme na praktickou část samotné jízdy na koni, která je trénována nejprve na lonži - jezdec se učí správně na koni sedět a ovládat jej pomůckami.Po zvládnutí alespoň částečného ovládání koně na lonži s dobrým sedem přejdeme na samostatné vedení koně na jízdárně. Poté co alespoň částečně zvládáte v kroku vedení koně a máte na lonži v klusu stabilní sed, vezmeme Vás ven s koníkem na Vaši první procházku do přírody, kterou si užijete pak daleko více než když se jdete někde svézt na koni do turistické jízdárny bez jakýchkoli předchozích znalostí. Další hodiny se přizpůsobí tomu, jak jste šikovní a jak rychle pokračujete v jezdeckých dovednostech. Na přání klienta pak střídáme výcvik na jízdárně s vyjížďkami a výcvikem v terénu.

 

Výuka jízdy na koni pokročilých jezdců  

U pokročilých jezdců přizpůsobíme výuku jejich dosavadním jezdeckým dovednostem. Zaměřujeme se na jejich slabší stránky - většinou je potřeba opravit sed a správné vedení koně.

Po tel. nebo emailové dohodě je možno Vám hodinu přizpůsobit, jak Vám to bude vyhovovat.  

U jezdců si nejprve ověříme jejich jezdeckou dovednost.

Pokročilý jezdec by měl minimálně umět:

Zacházet s koněm, tj. nachystat si jej k jízdě - očistit, nasedlat a nauzdit. Měl by umět samostatně ovládat koně alespoň v kroku, správně zastavit koně a na lonži v klusu prokázat správný sed.

Další jeho výuku přizpůsobujeme jeho dovednostem. Nejčastěji opravujeme sed a správné vedení koně postupně ve všech jeho chodech.Každému jezdci se věnujeme individuálně a snažíme se aby se v jezdeckých schopnostech neustále zlepšoval